הד הנטינג - גיוס ממוקד

הד הנטינג: הגישה המקצועית לגיוס טאלנטים לחברה

 

הד הנטינג, או ציד ראשים, כמו שהוא נאמר באופן קצת אקזוטי, היא צורת גיוס מיוחדת הכוללת זיהוי וגיוס כישרונות מובילים לתפקידים ספציפיים. ציידי ראשים וגם ציידי ראשים בכירים עובדים בדרך כלל עם המנהלים הבכירים ביותר ולפעמים גם ישירות מול המנכ"ל, הכל תלוי בתפקיד הנדרש לגיוס. יש להם הבנה עמוקה של התעשייה, הכישורים והניסיון הספציפיים הנדרשים לתפקיד מסוים.

מה זה הד הנטינג?

הד הנטינג היא גישה יותר ממוקדת ומותאמת יותר לטאלנטים, גיוס בכירים וגם גיוס משרות רגישות בארגון מאשר שיטות גיוס מסורתיות כגון פרסומי דרושים או גיוס מקוון. לעיתים מנהלים יקחו צייד ראשים לגייס משרות שהם לא רוצים שאף אחד ידע שקיימות, אפילו לא העובדים שלהם. בתהליך הד האנטינג ההאנטרים משתמשים בדרך כלל ברשת הקשרים שלהם (נטוורקינג) שנצברה במשך שנים וכל הזמן מתעדכנת, ובידע שלהם בתעשייה כדי לזהות מועמדים פוטנציאליים שיתאימו לתפקיד ספציפי. לאחר מכן הם יוצרים קשר ישירות עם המועמדים בשביל להביא אותם לראיון עם תנאים מיוחדים עד לחתימת החוזה.

מהם היתרונות של הד הנטינג?

ישנם מספר יתרונות לשימוש בשירותי הד האנטינג או בציידי ראשים כדי למלא את המשרות הנחשקות ביותר. 

ראשית, ציידי ראשים בכירים הם בעלי הבנה עמוקה של השוק ושל הכישורים והניסיון הספציפיים הנדרשים לתפקיד הספציפי. המשמעות בלקיחת צייד ראשים משאבי אנוש היא שיש סיכוי גבוה יותר שיאתר וידע לזהות מועמדים מוסמכים שמתאימים "כמו כפפה" לתפקיד.

שנית, לציידי ראשים יש רשת של אנשי קשר שהם יכולים להשתמש בהם כדי להגיע למועמדים פוטנציאליים שאולי בכלל לא מחפשים עבודה באופן פעיל, אבל מגששים לפעמים אם יש הצעות טובות יותר ויסכימו אפילו להגיע לראיון. בשיטות סופר האנטר מביאים 15 מועמדים בדרך כלל שהם הטופ של הטופ, ומהם ניתן רק לבחור את המתאימים ביותר. עבודה עם ציידי ראשים בכירים מקנה יתרון על פני שיטות הגיוס הרגילות וגם על פני שיטות הגיוס של המתחרים; מדובר בנכס בעל ערך עצום, במיוחד עבור חברות שמחפשות למלא תפקידים בכירים, תפקידים בתעשיות נישה או חברות המחפשות טאלנטים וסופר סטארס.

לבסוף, ציידי ראשים בכירים יכולים לעזור להאיץ את תהליך הגיוס ולייעל אותו. הם יכולים לדאוג למיון הראשוני ואפילו לראיון, מה שיכול לשחרר את צוות משאבי האנוש שלך להתמקד במשימות אחרות, או לאפשר גיוס דיסקרטי יותר בתוך החברה, אולי למשל גיוס של צוות משאבי אנוש חדש לחלוטין, הרי ברור שלא נרצה לקחת עבור כך את הצוות הקיים.

איפה נמצא צייד ראשים משאבי אנוש וגם ציידי ראשים בכירים?

חשוב למצוא צייד ראשים המתמחה בתעשייה וברמת התפקיד אותו אתם מחפשים למלא. למשל, צייד ראשים המתמחה בתעשיית הסייבר עבור תפקיד סייבר וצייד ראשים המתמחה במרקטינג עבור תפקידי מרקיטנג. 

בנוסף, כדאי לראיין את צייד הראשים, לבדוק עליו ביקורות וגם לבדוק את הפעילות שלו בלינקדאין כדי לוודא שיש לו הבנה טובה של צרכי החברה שלך, רשת נטוורקינג ענפה, המלצות ורקורד מוכח של הצלחה.

טיפים נוספים למציאת צייד ראשים:

  • בקשו הפניות מרשת הקשרים שלך ורשת הלינקדאין בפרט.

  • בדקו עם איגודי סחר ופרסומים בתעשייה.

  • חפשו באינטרנט ציידי ראשים המתמחים בהד האנטינג עבור התעשייה שאליה אתם מגייסים.

  • ראיינו מספר ציידי ראשים לפני קבלת החלטה.

  • בקשו המלצות מצייד הראשים לתפקידים שהוא גייס ומנהלים שעבד איתם, בקשו את הלינקדאין שלהם ותפנו דרכו ישירות לאימות נוסף.

לסיכום

הד הנטינג הוא כלי בעל ערך עצום שיכול לעזור לחברות למצוא כישרונות מובילים לתפקידים ברמה גבוהה. זוהי גישה אישית וממוקדת יותר לגיוס משיטות מסורתיות, והיא יכולה לחסוך לחברות זמן וכסף. לציידי ראשים יש רשת של אנשי קשר ומערכות יחסים שהם יכולים להתחבר אליהם בקלות ומהירות כדי למצוא מועמדים מתאימים, והם יכולים לבנות קשרים עם מועמדים פסיביים או "רדומים" כדי לשכנע אותם לשקול הזדמנות חדשה בשבילך.

אם אתם מחפשים דרך יעילה ואפקטיבית יותר לגייס עובדים, הד האנטינג וציידי ראשים בכירים עם ניסיון ומוניטין בתעשייה יתנו לכם את היתרון היחסי שאתם צריכים. עם זאת, חשוב למצוא צייד ראשים שיודע לגייס תפקידים לתעשייה שאתם מחפשים בה.